Szanse i zagrożenia przy prowadzeniu swojej firmy

Znudzenie pracą na etacie, zmęczenie korporacyjnym trybem życia, brak niezależności, niskie zarobki – być może właśnie to skłoniło Cię do założenia własnej działalności gospodarczej. Jak obecnie funkcjonuje Twoja firma? Czy satysfakcjonują Cię osiągane z niej zarobki? Czy zadbałeś o odpowiedni poziom bezpieczeństwa Twojego biznesu?

Co możesz zyskać, dzięki własnej firmie?

Przy prowadzeniu własnej firmy nie ma żadnych ograniczeń. To od Ciebie – Twojej pomysłowości i zaangażowania oraz odpowiedniego wsparcia – zależy to, ile zarobi Twój biznes. Sam jesteś sobie „sterem, żeglarzem i okrętem”. Decydujesz o swojej niezależności finansowej, decyzyjnej oraz organizacyjnej. To Ty wybierasz formę prowadzenia działalności. Dzięki odpowiedniemu planowaniu możesz zapewnić sobie i swojej rodzinie komfort i bezpieczeństwo. Dodatkowo, właściwy dobór partnerów biznesowych pozwoli Ci na rozdzielenie zadań i skupienie się na tym, co z perspektywy zarządzającego firmą jest najistotniejsze – planowaniu strategii rozwoju działalności.

Czy prowadzenie własnego biznesu jest bezpieczne?

Należy mieć na uwadze, że prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się również z różnego rodzaju zagrożeniami. O ile na początku prowadzenia firmy, odpowiadasz za co najwyższej kilku pracowników i samodzielnie jesteś w stanie realizować podstawowe obowiązki – przede wszystkim księgowe i organizacyjne – w ramach, formalnie rzecz biorąc, jednoosobowej działalności gospodarczej, o tyle z czasem firma się rozwija, zatrudnia coraz więcej osób, powiększa swój majątek, pojawia się problem konkurencji, określonego popytu na rynku, zmian w prawie, a Ty planujesz przeprowadzić nowe inwestycje, stworzyć kapitał na przyszłość. Czy formuła działalności, stosowana na samym początku istnienia firmy, nadal ma szansę się sprawdzić? Czy wiesz, ile możesz stracić przez jedną, błędną decyzję? Zdajesz sobie sprawę z tego, że przy jednoosobowej działalności gospodarczej za zobowiązania Twojej firmy odpowiadasz całym swoim prywatnym majątkiem? Przedsiębiorcy niejednokrotnie zapominają, że firma wymaga nieustannych zmian i dostosowywania się do dynamicznych „roszad” na rynku. Im większy biznes, tym większe ryzyko i więcej do stracenia.

Jak osiągnąć sukces w biznesie?

Prowadzenie działalności gospodarczej ma swoje blaski i cienie. To od Ciebie zależy jej sukces i Ty będziesz odpowiedzialny za jej ewentualną porażkę. Zastanów się, czy stosowana przez Ciebie formuła ekonomiczna, finansowa, organizacyjna i marketingowa nadal spełnia swoją rolę. Jeżeli potrzebujesz w tym zakresie wsparcia, specjaliści FBP zapewnią Ci niezbędną pomoc.

Zapisz się do newslettera

Sprawdź kanał

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
ROZUMIEM