Czym broker leasingowy różni się od doradcy w salonie lub banku?

Leasing, szczególnie operacyjny, cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Jest praktyczną i wygodną formą finansowania firmowego auta. W wyborze najlepszej oferty klienta może wspierać broker leasingowy. Czym różni się on w zakresie wykonywanych zadań od typowego doradcy spotykanego w salonie samochodowym lub banku?

Kim jest broker leasingowy?

Do zadań brokera leasingowego należy pomoc klientowi w doborze korzystnej dla niego i dopasowanej do rodzaju prowadzonej działalności oferty leasingowej, ale także porównanie możliwości dostępnych na rynku oferowanych przez leasingodawców, jak również wsparcie w kompletowaniu dokumentów potrzebnych do zawarcia umowy leasingowej. Broker leasingowy jest pośrednikiem pomiędzy klientem a bankiem. Podstawową korzyścią, jaka wiąże się dla leasingobiorcy ze współpracy z brokerem jest możliwość uzyskania promocji, wynegocjowania z podmiotem leasingowym niższej marży, a także ograniczenie formalności, jakie spoczywają na barkach klienta, do minimum. Ponadto, broker leasingu Warszawa z reguły ma większe doświadczenie w negocjowaniu lepszych warunków umowy leasingowej w porównaniu z doradcą w salonie samochodowym lub w banku, który nie musi się w tym specjalizować. Za swoje usługi brokerzy pobierają prowizję, której wysokość zależy od wartości przeprowadzanej transakcji.

Doradca w salonie lub banku

W przeciwieństwie do brokera leasingowego, doradca w salonie samochodowym lub w banku ma zdecydowanie węższe rozeznanie w branży leasingowej, gdyż działa głównie w obrębie swojego pracodawcy. Doradca w salonie może zaoferować jazdę testową, a także serwis auta wziętego w leasing. Ta ostatnia usługa komplementarna znacząco ułatwia klientowi dokonywanie konserwacji i przeglądu auta. W przeciwieństwie do brokera leasingowego, doradca zatrudniony w salonie lub banku jest wynagradzany przede wszystkim nie prowizyjnie, lecz za pełen etat, przez co jego motywacja nie wynika z efektów sprzedaży.

Zapisz się do newslettera

Sprawdź kanał

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
ROZUMIEM